BANDERA SQUARE

Місце: Хмельницький, Україна

Призначення: Сквер

Площа: 6 900 м2

Стадія: Будівельні роботи

Спільно з громадською ініціативою Proprostir

Фото станом на 2018 рік
Фото станом на 2018 рік

Окрім пішохідної зони в територію опрацювання входить перехрестя вул.Зарічанської та вул.Бандери. На нашу думку, дане перехрестя потребує нагальних змін, адже є дуже некомфортним для пішоходів, через довгі пішохідні переходи, розташовані на значній відстані один від одного через розлоге перехрестя. Проектом передбачено зміну радіусів повороту проїжджої частини на користь пішохідних зон. Таким чином перехрестя стає ефективнішим, проектовані пішохідні переходи розташовані компактніше, що зручніше пішоходам, а у водіїв автомобілів рідше виникатимуть непорозуміння ніж на існуючому розлогому перехресті. Також вдалось організувати з’їзд на вул.Нижньоберегову із вул.Зарічанської за межами перехрестя. 
Проектом передбачено влаштування велосипедних доріжок із двостороннім рухом вздовж вул.Зарічанської та вул.Бандери в межах території опрацювання. Також запроектовані велосипедні переїзди в місцях перетину велодоріжки із проїжджою частиною. В місцях очікування перед велопереїздами запроектовані спеціальні рами для того, щоб велосипедист міг опертися ногою та притриматись рукою і не сходити з велосипеда. 

Щодо самої пішохідної зони, то вона повинна розвиватись довкола майбутнього пам’ятника С.Бандері. Тому була виділена територія невеликої площі для проведення масових заходів, а решта території вирішена як відпочинкова зона із новими зеленими насадженнями (деревами, чагарниками та газонами) вуличними меблями та освітленням. Передбачені лавки трьох типів – круглі , що розташовуватимуться навколо дерев, прямі із спинками та прямокутні гранітні перед майбутнім пам’ятником.

На території буде вдосталь велопарковок, а також влаштоване зовнішнє освітлення. Газон в північній частині території опрацювання буде відновлено, а протоптана доріжка вимощена.Також передбачене влаштування тротуару вздовж проїзду в житловий двір, що і буде північою межею даної рекострукції. Проїзд в житловий двір із східної сторони також буде відремонтовано . Передбачено підняття даного проїзду на рівень пішохідної зони в межах проходу між будівлями, адже зараз там немає повноцінного тротуару , а ширини проходу не досить для влаштування і проїзду і тротуару. Тому було прийняте рішення влаштувати зону спільного користування в одному рівні з пріоритетом пішоходів.

Проектом передбачена висадка 15-ти дерев. Вони є досить швидкоростучими, що дозволить у найближчому майбутньому відтворити запроектований ландшафтний дизайн.
Серед пропонованих для висадки чагарників є як листопадні, так і вічнозелені види, що забезпечить різноманіття в різні пори року. Листяні рослини чагарникового типу мають дуже багату колірну палітру: серед них зустрічаються зелені, червонолисті, жовтолисті, з гібридним забарвленням листя. Такого розмаїття барв не має жоден інший вид рослин. Вони гармонійні і добре виглядають у групах. Також деякі типи квітників доповнюються декоративним сортом лаванди. Ця рослина цінна своїм ароматом, яскравістю та рясністю суцвіть-колосків.

Існуюча парковка реорганізована, автомобільні та пішохідні шляхи максимально розмежовані, щоб пішоходам не доводилось і надалі протискатись крізь автомобілі. Мощення запроектовано бруківкою “ЕКО”, щоб простір став зеленішим та привітнішим.Коментарі закриті.